Rodzaje opakowań, Hurtownia opakowań – producent opakowań
hurtownia opakowania folia stretch bąbelkowa kartony

Rodzaje opakowań, Hurtownia opakowań – producent opakowań

Komercyjne opakowania

Jest to tak zwany pakiet handlowy, w tym przypadku opakowanie jest integralną częścią produktu. Zwykle opakowanie jest oddzielane tylko wtedy, gdy produkt jest używany, po czym opakowanie pozostaje puste i zwykle jest utylizowane. Np. Butelka wody, opakowanie herbatników.

Opakowanie zbiorcze

Jest to zwykle paczka obejmująca kilka identycznych towarów, produktów. Opakowanie zbiorcze można wyjąć bez uszkodzenia oryginalnego opakowania pojedynczego produktu. Na przykład: wypełnione wodą butelki zawinięte w folię stretch, pudełko czy paczka gum do żucia.

Opakowania transportowe

Jest to opakowanie ułatwiające transport produktów zapakowanych w opakowania podstawowe i / lub wtórne oraz zabezpieczające przed uszkodzeniem podczas transportu. Np .: palety drewniane EURO , pudełka kartonowe.

Zwykłe opakowanie

Jest to opakowanie wykonane z jednego materiału, takiego jak plastik, szkło, papier lub metal.

Opakowanie łączone

Jest to wielowarstwowe opakowanie składające się z kilku różnych materiałów, których nie można od siebie ręcznie oddzielić. Na przykład: jednorazowe filiżanki do kawy, opakowania na mleko lub soki.

Opakowanie jednorazowe

Jest to opakowanie jednorazowego użytku, które następnie należy wyrzucić. Na przykład: jednorazowe szklanki, kubki.

Opakowanie wielokrotnego użytku

Jest to opakowanie przeznaczone do wielokrotnego użytku wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem. Na przykład: szklane butelki mineralne.

Opakowania szklane

Szkło w 100% podlega recyklingowi. Szkło można wielokrotnie poddawać recyklingowi, a jakość takiego szkła nie ustępuje jakości wykonanej z surowców pierwotnych. Odpady szklane (butelki szklane, pojemniki szklane, słoiki bez pokrywek, potłuczone szkło) wyrzucane są do zielonego pojemnika na odpady.

Plastikowe opakowanie

Opakowania z tworzyw sztucznych są obecnie prawdopodobnie jednym z najczęściej używanych rodzajów opakowań. Jednak zanieczyszczenie odpadami z tworzyw sztucznych jest jednym z największych globalnych problemów środowiskowych. Plastikowe torby i inne plastikowe odpady trafiają do oceanów, zabijając każdego roku około miliona ludzi oraz różne stworzenia morskie. Plastik rozkłada się dopiero za około 200 do 500 lat. Dlatego bardzo ważne jest sortowanie i recykling tworzyw sztucznych, a tym samym próba ograniczenia stosowania plastikowych opakowań Plastikowe odpady opakowaniowe (plastikowe butelki, pojemniki z gospodarstwa domowego, plastikowe opakowania na żywność, plastikowe pojemniki i pudełka, worki polietylenowe, folia polietylenowa, folia bąbelkowa, folia stretch ) są wyrzucane do żółtego pojemnika.

Opakowania PET

PET jest jednym z tworzyw sztucznych, które najlepiej nadają się do recyklingu. Butelki na napoje bezalkoholowe są wykonane z przetworzonego materiału PET, a także z przezroczystych folii, opakowań na domowe środki czystości i tak dalej. Odpady opakowaniowe PET są wyrzucane do żółtego pojemnika.

Opakowanie papierowe (tekturowe)

Opakowania papierowe (tekturowe) są często używane do pakowania różnych produktów spożywczych lub innych produktów np. w magazynowaniu. Jednak produkcja papieru wymaga celulozy, którą pozyskuje się z wycinki drzew. Aby wyprodukować 1 tonę papieru – należy wyciąć około 24 drzew. Papier makulaturowy jest znacznie mniej zanieczyszczający niż surowce. Opakowania papierowe (tekturowe) rozkładają się w ciągu około 2 lat. Ten rodzaj papieru jest tego wart, ponieważ odpady papierowe (tekturowe) można poddać recyklingowi nawet 8 razy. Opakowania papierowe (tekturowe), gazety i czasopisma, ulotki, ulotki, papier do pisania i pakowania, koperty, pocztówki, wszelkiego rodzaju tektury są wrzucane do niebieskiego pojemnika.

Opakowania drewniane

Drewniane opakowania są często ponownie wykorzystywane, poddawane recyklingowi lub poddawane recyklingowi. Opakowania drewniane są zwykle wykonane z surowego drewna. Opakowania drewniane to drewniane palety lub pudełka przeznaczone do transportu towarów, takie jak pudełka na herbatę, opakowania na owoce lub napoje. 

Hurtownia opakowań Gliwice Częstochowa Katowice Opole

Opakowania metalowe

Do produkcji opakowań metalowych powszechnie stosuje się aluminium i stal. Produkty te mają różne kształty i rozmiary. Są używane zarówno w handlu hurtowym, jak i detalicznym. Są to różne puszki na żywność i inne produkty. Opakowania metalowe można poddawać recyklingowi w nieskończoność. 

Opakowanie łączone

Opakowanie łączone to opakowanie wielowarstwowe, które składa się z różnych materiałów, których nie można od siebie oddzielić ręcznie ani za pomocą prostych środków fizycznych. Są to opakowania na kawę, frytki lub lody (wykonane z warstw plastiku i aluminium). Połączone odpady opakowaniowe są wyrzucane do żółtego pojemnika.

Opakowania łączone (dominujący materiał – papier / karton)

Te opakowania są nam dobrze znane – kartoniki na mleko i soki (Tetra Pak). Są najłatwiejsze do recyklingu w porównaniu z innymi opakowaniami złożonymi. Większość tego opakowania to karton (około 70%). A warstwy tworzywa sztucznego i aluminium chronią płyny wewnątrz opakowania. Po przetworzeniu takich opakowań do produkcji opakowań papierowo-kartonowych wykorzystywany jest papier, a do produkcji opakowań plastikowych tworzywa sztuczne.

Inne opakowania

Są to wszystkie opakowania, których nie można przyporządkować do wymienionych powyżej rodzajów opakowań: ceramika, fajans, tkaniny, worki jutowe itp.

Nasze opakowania wykorzystywane są w handlu, transporcie, magazynowaniu w całej Polsce. Jesteśmy głównym producentem opakowań, głównie folii stretch oraz folii bąbelkowej dla miast: Gliwice, Zabrze, Katowice, Bytom, Chorzów, Opole, Strzelce Opolskie Częstochowa.

Dodaj komentarz